Login |
forgot?
ORDER LIVE VIDEO
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_807.gif
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_717.jpg

DirtonDirt.com

All Late Models. All the Time.

Your soruce for dirt late model news, photos and video

http://www.dirtondirt.com/banners/banner_525.gif

History

2005: Special event winners and track champions

(show schedule)

Alabama

East Alabama Motor Speedway - Bobby Eiland

Green Valley Speedway - Robert Gant

North Alabama Speedway - Jon Miller

Talladega Short Track - Terry Smith

Arkansas

Riverside Speedway - Bubba Wilburn

California

Petaluma Speedway - Ed Sans Jr.

Santa Maria Speedway - Mike Johnson

Delaware

Delaware International Speedway - Richard Jarvis Jr.

Florida

East Bay Raceway Park - David Schmauss

Southern Raceway - Shep Lucas

Volusia Speedway Park - Scott Thompson

Georgia

Dixie Speedway - Tim Day

Golden Isles Speedway - Bo Allen

North Georgia Speedway - Gary McPherson

Oglethorpe Speedway Park - Robert Diekemper

Sugar Creek Raceway - Johnny Chastain

Toccoa Speedway - Bruce Taylor

Illinois

Belle-Clair Speedway - Ed Dixon

Bureau County Speedway - Jeff Larson

Fairbury American Legion Speedway - Richie Hedrick

Farmer City Raceway - Eric Smith

Freeport Raceway Park - Jeff Larson

Godfrey Speedway - Bryan Collins

Highland Speedway - Mark Faust

Kankakee Motor Speedway - Ted Loomis

La Salle Speedway - Tim Hamburg

Lincoln Speedway - Steve Lance Jr.

Macon Speedway - Joe Ross Jr.

Mount Vernon Raceway - Rodney Melvin

Peoria Speedway - Doug Nigh

Quad City Speedway - Kevin Blum

Quincy Raceway - Mark Burgtorf

Tri-City Speedway - Steve Sheppard Jr.

Indiana

Brownstown Speedway - Brad Barrow

Crown Point Speedway - Bret Sievert

Kamp Motor Speedway - Ted Loomis

Union County Speedway - Scott Graham

Iowa

34 Raceway - Rob Toland

Adams County Speedway - Chris Spieker

CJ Raceway - Ron Boyse

Davenport Speedway - Terry Neal

Dubuque Speedway - Ron Barker

Farley Speedway - Steve Boley

Hamilton County Speedway - Darrel DeFrance

Independence Motor Speedway - Curt Martin

Iowa State Fairgrounds Speedway - Todd Cooney

Jackson County Speedway - Terry Neal

Shelby County Speedway - Barry Sorenson

West Liberty Raceway - Andy Eckrich

Kentucky

201 Speedway - David Powers

Bluegrass Speedway - Joey Daniel

Florence Speedway - Steve Landrum

Kentucky Lake Motor Speedway - Terry English

Paducah International Raceway - Randy Sellars

Ponderosa Speedway - Bobby Carrier Jr.

Louisiana

Baton Rouge Raceway - Jerry Bevis

Fast Trax Speedway - Bill Avant

Maryland

Allegany County Speedway - Dave Troutman

Hagerstown Speedway - Nathan Durboraw

Potomac Speedway - Sean Cosgrove

Michigan

Cherry Speedway - David Hadfield Jr.

Crystal Motor Speedway - Bill Trueblood Jr.

Hartford Speedway Park - Alan Vochaska

I-96 Speedway - Jeff Roodvoets

Merritt Speedway - Frank Seder

Winston Motor Speedway - Rich Neiser

Minnesota

Deer Creek Speedway - Mark Teske

Fiesta City Speedway - Lance Bjerkeset

Hibbing Raceway - Terry Lillo

Madison Speedway - Jeff Wildung

Proctor Speedway - Harry Hanson

Viking Speedway - Jeff Wildung

Mississippi

Central Mississippi Speedway - Wayne Beckwith

Columbus Speedway - Tombo Callahan

Pike County Speedway - Ricky Hankins

Pine Ridge Speedway - Chris Ragan

Southern Speedway - Herman Reynolds

Missouri

Adrian Speedway - Clint Long

Bolivar Speedway - Dave Ware

I-44 Speedway - Will Vaught

I-55 Speedway - Ed Dixon

Malden Speedway - Todd Hall

Monett Speedway - Justin Wells

Montgomery County Speedway - Bryan Collins

Poplar Bluff Speedway - Scott Bell

Montana

BMP Speedway - Rock Degele

Electric City Speedway - Rock Degele

Nebraska

I-80 Speedway - Ed Kosiski

Junction Motor Speedway - Eddie Moore

Lincoln County Speedway - Gary Long

New York

Little Valley Speedway - Bob Close

Stateline Speedway - John Lobb

North Carolina

311 Speedway - Neil Morgan

Carolina Speedway - Ron Parker

Clary's Speedway - Johnny Stovall

Dublin Motor Speedway - Travis Hair

Fayetteville Motor Speedway - Chris Blackwell

Tri-County Racetrack - Shawn Chastain

North Dakota

River Cities Speedway - Mike Balcaen

Ohio

Brown County Speedway - John Whitney

Brushcreek Motorsports Complex - John "Weasel" Rhoades

Eldora Speedway - Aaron Scott

K-C Raceway - Jason Montgomery

Midway Speedway - Larry Bond

Muskingum County Speedway - Larry Moran

Oakshade Raceway - Rusty Schlenk

Portsmouth Raceway Park - Aaron Bapst

Raceway 7 - Alan Dellinger

Rocky Top Raceway - Kenny Christy

Skyline Speedway - Greg Mitchell

Wayne County Speedway - Doug Drown

Oregon

Willamette Speedway - Trevor Glaser

Pennsylvania

Bedford Speedway - Scott Rhodes

Central Pennsylvania Speedway - Shawn McGarvey

Clinton County Speedway - Justin Kann

Dog Hollow Speedway - Sam Stile

Eriez Speedway - Andy Kania

Grandview Speedway - Ron Kline -

Hesston Speedway - Jack Pencil

Lernerville Speedway - John Flinner

Marion Center Speedway - Rick Strong

McKean County Raceway - Bob Close

Penn-Can Speedway - Dave Zona

Pittsburgh's Pennsylvania Motor Speedway - John Flinner

Port Royal Speedway - Steve Campbell

Roaring Knob Motorsports Complex - Gary Dalton

Selinsgrove Speedway - Donnie Schick

Silver Spring Speedway - Carl Billet

South Carolina

Carolina Speedway - Mark Sutton

I-20 Speedway - Scott Shirey

Lancaster Motor Speedway - Chris Hargett

Laurens County Speedway - Mike Measamer

South Dakota

Black Hills Speedway - Eric Mass

Brown County Speedway - Curt Gelling

Casino Speedway - Curt Gelling

Dakota State Fair Speedway - Kent Arment

I-90 Speedway - Dale Furby

Tennessee

Atomic Speedway - Patrick Duggan

Clarksville Speedway - Carnell Parker III

Cleveland Speedway - John Owenby

Crossville Raceway - Brandon Williams

Duck River Speedway - Daniel Miller

Memphis Motorsports Park - Johnny Lancaster

Smoky Mountain Speedway - Tommy Kerr

Tazewell Speedway - Bryan Hendrix

Volunteer Speedway - Vic Hill

Winchester Speedway - David Brannon

Texas

Devil's Bowl Speedway - Darren Ellis

Virginia

Virginia Motor Speedway - Jamie Lathroum

Winchester Speedway - Bo Feathers

West Virginia

Beckley Motor Speedway - Harold Redman Jr.

Elkins Speedway - Gary Dalton

Tyler County Speedway - Robbie Scott

Wisconsin

Cedar Lake Speedway - Pat Doar

Eagle Valley Speedway - Rick Hanestad

Langlade County Speedway - A.J. Diemel

Plymouth Dirt Track - Scott Specht

Red Cedar Speedway - John Kaanta

Rice Lake Speedway - Duane Mahder

Seymour Tri-Oval Raceway - A.J. Diemel

Shawano Speedway - Ron Berna

Superior Speedway - Pat Doar

Wyoming

Casper Speedway - Jason Schierkolk

Gillette Thunder Speedway - John Bey

Ontario

South Buxton Raceway - Brad Authier


advertisement
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_305.gif
 
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_615.jpg
 
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_728.jpg